Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skład Włókniarza – trwają pierwsze przymiarki

Facebook Twitter

Na piątym miejscu Włókniarz zakończył tegoroczny sezon PGE Ekstraligi. Pozycja częstochowian z pewnością byłaby wyższa, gdyby nie problemy z torem przy Olsztyńskiej oraz przyznanie walkowera na korzyść Stali Gorzów.

www.facebook.com/wlokniarz.czestochowa

Teraz władze „biało-zielonych” skupiają się na budowanie składu na przyszły sezon. Muszą wziąć też pod uwagę zmianę w regulaminie. Od następnych rozgrywek w polskiej lidze kluby będą musiały spełniać wymóg posiadania w składzie zawodnika do 24 lat. Wprowadzenie przepisu zburzyło lekko koncepcję budowy drużyny – Mówi Michał Świącik – prezes Włókniarza:

Oczywiście opieramy rozmowy z pracownikami na podstawie budżetu, jakim możemy dysponować. Ja niewątpliwie tak mówiłem niedawno. Zrobię wszystko, żeby ten skład był mocniejszy niż w tym roku, tzn. z założenia, bo mamy regulamin, aczkolwiek rynek jest bardzo burzliwy i rozmawiam jak gdyby bardzo szeroko z zawodnikami. Chciałbym tę formację tutaj wzmocnić, odmłodzić. Na co rynek pozwoli, na co pozwolą decyzje zawodników – zobaczymy, bo właśnie to jest bardzo istotne, że oprócz tego, że jest oferta, ta druga strona też przedstawia ofertę zawodnikowi a później jest decyzja tego zawodnika. 

Czy trener Piotr Świderski pozostanie na stanowisku trenera?

Jesteśmy przed rozmowami. Ja nie widzę tutaj przeszkód, żeby trener był dalej trenerem. Ma bardzo świeże spojrzenie na żużel. To jakim będzie trenerem tak naprawdę, jeżeli się dogadamy, okaże się, trudno mówić po 3-4 meczach. Natomiast bardzo się angażuje w to, co się dzieje na stadionie, w tor, w szkolenie. Taki trener z nowym spojrzeniem, ze spojrzeniem na nowe technologie. Dzisiaj tak trzeba, w żużlu też potrzeba nam trenerów, którzy będą zwracać uwagę na najdrobniejsze elementy tego sportu. 

Jak mówi Michał Świącik, negocjacje z zawodnikami trwają. A wy kogo widzielibyście w składzie w przyszłym sezonie? 34 389 89 89, czekamy na Wasze opinie i komentarze…

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023