Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Skarbówka ostrzega przed hazardem. To karalne dla organizatorów, ale i dla graczy

Facebook Twitter

Śląska Administracja Skarbowa walczy z hazardem i likwiduje wraz z policją kolejne punkty nielegalnych gier i zakładów, głównie na automatach. Latem podczas zmasowanej akcji mundurowi rozbili 2 zorganizowane grupy przestępcze, które zajmowały się nielegalnym hazardem na Śląsku, w tym w Częstochowie.

fot. Pixabay

Służby ostrzegają i przypominają zasady obowiązujące odnośnie gier pieniężnych:

Gry hazardowe mogą oferować tylko te podmioty, które posiadają licencje na prowadzenie kasyna. Granie w kasynach stacjonarnych i internetowych, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów, jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Legalne gry hazardowe na automatach mogą odbywać się wyłącznie w salonach gier na automatach totalizatora sportowego, w kasynach gry, które posiadają koncesje.

Jak mówi nadkom. Grażyna Kmiecik z Administracji Skarbowej w naszym regionie, gry w nielegalnych punktach są karalne, także dla uczestników hazardu:

Urządzanie gier na automatach w salonach gier objęte jest monopolem państwa. Warto przypomnieć, że udział w nielegalnych grach hazardowych na automatach stanowi przestępstwo skarbowe i podlega karze grzywny. Uczestnik urządzanej nielegalnie gry hazardowej podlega również karze pieniężnej.

Tylko podczas ostatniej akcji zwalczania hazardu, w naszym województwie zostało zamkniętych 38 punktów, zarekwirowano ponad 200 maszyn do gier i zatrzymano 17 osób uwikłanych w proceder.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj