Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Siłownie z budżetu obywatelskiego. Ruszają przetargi na ich budowę

Facebook Twitter

W dzielnicach Parkitka, Północ, Wrzosowiak a także Trzech Wieszczów powstaną kolejne place rekreacji ruchowej. Ponadto przy Pasażu Stasieckiego - również na Parkitce - powstanie plac do gry w tenisa stołowego.

Urząd miasta ogłosił w tej sprawie przetargi.

– powiedział Włodzimierz Tutaj rzecznik Urzędu Miasta. Inwestycje zostały wybrane przez mieszkańców do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego.

Jak informuje Urząd Miasta – na Parkitce terenowa siłownia dla seniorów powstanie przy ul. Bialskiej, na wysokości parku. Wyposażona zostanie w 5 urządzeń dwustanowiskowych, które umożliwiają jednoczesne wykonywanie ćwiczeń dziesięciu osobom. Zainstalowane zostaną orbitrek, biegacz, koła Tai-Chi, wahadło i rower. W tej samej dzielnicy przy Pasażu Stasieckiego (w zeszłym roku również wybudowano tam plenerową siłownię), powstanie też strefa gry w tenisa stołowego z trzema betonowymi urządzeniami do gry.

W 12 przyrządów outdoor-fitness wyposażony zostanie natomiast plac rekreacji ruchowej na skrzyżowaniu ul. Fieldorfa-Nila i al. Wyzwolenia. Zamontowane zostaną tam m.in. narty biegówki, motyl, jeździec, wioślarz, wyciąg górny, biegacz i orbitrek.

Na Wrzosowiaku siłownia na powietrzu powstanie przy ul. Jesiennej. Tam mieszkańcy będą mogli korzystać w sumie z 6 urządzeń dwustanowiskowych (drabinka z drążkiem do podciągów nóg, biegacz, wyciąg górny, twister, rower i drążki do podciągania się).

Na nowych placach rekreacji ruchowej powstaną też ławki i kosze na śmieci oraz tablice informacyjne z regulaminem korzystania z nich. Inwestycje zostały wybrane przez mieszkańców do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego.

Efektem lokalnej inicjatywy mieszkańców będzie natomiast budowa otwartej siłowni w dzielnicy Trzech Wieszczów w okolicy budynku Zarządu Miejskiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Częstochowie przy ul. Krasińskiego. Tam również zainstalowanych zostanie 5 przyrządów zapewniających pełen zakres ćwiczeń rekreacyjnych na górne partie ciała, nogi, zwiększenie wytrzymałości, poprawę elastyczności i krążenia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj