Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Siekierą zamachnął się na policjanta

Facebook Twitter

Kłobucka komenda informuje o zatrzymaniu 56-letniego mężczyzny, prokurator objął go policyjnym dozorem. Zaczęło się do tego, że oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o pijanym mężczyźnie, który chodzi po miejscowości Truskolasy z siekierą i próbuje z nią wejść do miejscowego sklepu.

Wysłany na miejsce patrol potwierdził sytuację, 56- latek zamachnął się na interweniujących mundurowych, jak się okazało po badaniach miał ponad 2 promile alkoholu. Usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza, mieszkańcowi gminy Wręczyca Wielka grozi teraz kara nawet 10 lat więzienia.

Mundurowi w czasie dojazdu napotkali mężczyznę prowadzącego rower, do którego przymocowany był koszyk, a w nim znajdowała się siekiera. Policjanci zatrzymali się obok mężczyzny i podjęli wobec niego interwencję. Nagle 56-latek sięgnął po siekierę i zamachnął się nią na jednego z mundurowych. Policjant wykazał się dużym refleksem i uniknął uderzenia, a następnie stróże prawa obezwładnili i zatrzymali mężczyznę.

Po przebadaniu okazało się, że w jego organizmie znajduje się ponad 2,1 promila alkoholu. Zatrzymany agresor dwie noce spędził w policyjnym areszcie, a następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza Policji. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi gminy Wręczyca Wielka grozi teraz kara nawet 10 lat więzienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem, a o jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj