Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Siedem lat pracy Marka Papszuna z Rakowem to pasmo sukcesów

Facebook Twitter

Siedem lat pracy Marka Papszuna z zawodnikami Rakowa i jego decyzja o odejściu skłania do podsumowań. Przed częstochowskimi piłkarzami jeszcze najwyższe wyznaczone w tym sezonie cele, ale co udało się osiągnąć w ostatnich latach?

selekcjoner kadry
Fot. Jakub Ziemianin/ Raków Częstochowa/ mat. prasowe

Siedem lat pracy Marka Papszuna z Rakowem

Marek Papszun swoją przygodę z Rakowem rozpoczął w kwietniu 2016 roku. Drużynę po raz pierwszy poprowadził kilka dni później w zremisowanym bezbramkowo meczu z Puszczą Niepołomice. Rok później Raków pod jego wodzą już świętował mistrzostwo II ligi, a w 2019 roku powrót do Ekstraklasy. Ostatnie dwa sezony to dwukrotny triumf w Pucharze oraz Superpucharze Polski, a także wicemistrzostwo kraju.

Ponadto w tym czasie Raków zadebiutował w europejskich pucharach. Podczas pracy w Rakowie Marek Papszun otrzymał wiele nagród indywidualnych, między innymi tytuł Trenera Sezonu 2020/2021 na gali PKO BP Ekstraklasy, Trenera Roku w plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna” oraz ośmiokrotnie zostawał Trenerem Miesiąca Ekstraklasy. Wiadomo, że na trenera piłkarze w Rakowie Częstochowa mogą liczyć do końca tego sezonu.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2024