Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Siatkówka dzieci i młodzieży. Nowy narybek poszukiwany przez klub Eco-Team AZS

Facebook Twitter

Klub Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa odbudowuje sukcesywnie naszą siatkówkę. Skupia się na szkoleniu przede wszystkim najmłodszych graczy.

Nowy narybek poszukiwany przez klub Eco-Team AZS

Ruszył właśnie nabór dla kilku roczników, a przyszłe talenty siatkarskie szlifują umiejętności w hali sportowej Sienkiewicza. Tam zajrzeliśmy z mikrofonem Radia Jura:

Jakub Wójcik: Zapraszamy wszystkie dzieci od 2009 rocznika do 2015, mówimy tu oczywiście o chłopcach. Treningi prowadzimy tutaj w hali sportowej Sienkiewicz. Opierają się one w młodszych rocznikach, jednak o gry i zabawy. Ale wiadomo, też już ćwiczymy różnego rodzaju umiejętności siatkarskie, które oni mogą wykorzystywać na różnego rodzaju turniejach. Trenujemy w zależności od grupy, ale od 1,5 do 2 godzin. Najmłodsi oczywiście te krótsze treningi, od młodzika juniora młodszego zaczynają się te treningi dwugodzinne.

– powiedział nam Jakub Wójcik.

Siatkówkę wybrali dla siebie m.in. 13-letni Grzegorz i 11-letni Wiktor, którzy nie tylko mogą pochwalić się sportowymi osiągnięciami, ale zachęcają też do gry innych kolegów w mieście:

Grzegorz i Wiktor: Około 4 lata. Prawie dwa lata w tym roku. Możemy się zgrać z drużyną i z innymi zawodnikami. Na początku jest oczywiście rozgrzewka, później jakieś rozciąganie, odbijanie, gra w zagrywki. Ja w tym sezonie z moimi kolegami Tymkiem i Jankiem – moi najlepsi koledzy z siatkówki – jesteśmy w finałach Mistrzostw Śląska, które odbędą się 4 czerwca, a w zeszłym sezonie z Jankiem właśnie zajęliśmy 9. miejsce ogólnie. Zapraszamy do AZSu. Jest bardzo dobra atmosfera oraz mili koledzy i mamy miłych trenerów.

Jak dodaje asystent trenera Jakub Wójcik, częstochowska drużyna kładzie nacisk na sportowy rozwój dzieci oraz młodzieży. Od lat robi to ze sporym sukcesem:

Jakub Wójcik: Skupiamy się głównie na grupach młodzieżowych. Wiele sukcesów na tym polu odnosimy, przede wszystkim drużyna pana Pawła Tomaszewskiego, czterokrotni zdobywcy Mistrzostwa Juniorów Młodszych – tegoroczni i  ubiegłoroczni zresztą też. Prowadził tutaj treningi dla mini siatkówki, dla chłopców troszeczkę starszych, czyli dla młodzika, dla juniora młodszego. Natomiast junior pracuje na hali sportowej Częstochowa. Pracujemy na treningu po to, aby potem osiągać sukcesy w turniejach. Mamy tutaj Ligę Śląską, podróżujemy po naszym województwie, zdobywamy cenne doświadczenie, ale przede wszystkim dla dzieciaków jest to możliwość zabawy i wiadomo rywalizacji.

Rozmawiała Katarzyna Fica. Zainteresowani o szczegóły mogą pytać poprzez klubowe media społecznościowe. Na FB wystarczy wpisać: Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj