Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Siatkarze Exact Systems Norwida stracili ważne punkty

Facebook Twitter

Nie takiego wyniku spodziewali kibice Exact Systems Norwida w meczu z BAS Białystok. Częstochowianie mieli łatwo wygrać i dopisać sobie kolejne 3 punkty, a sensacyjnie przegrali 1:3.

fot. Marek Osuchowski (Biuro Prasowe Exact Systems Norwida)

Exact Systems Norwid przed meczem z BAS miał na koncie 44 punkty i bilans 16 zwycięstw oraz 6 porażek poniesionych tylko z drużynami ze ścisłej czołówki Tauron 1 Ligi. Zupełnie inne nastroje panowały w drużynie z Białegostoku, która z 14 punktami zajmowała przedostatnie 14. miejsce i walczy o utrzymanie. W sporcie zdarzają się jednak niespodzianki i taka właśnie miała miejsce w sobotę w hali Norwida. Faworyzowani częstochowianie ulegli niespodziewanie gościom 1:3.

Exact Systems Norwid zaczął bardzo dobrze, bo wygrał pierwszego seta 25:17. Później coś się zacięło… Drużyna trenera Piotra Łuki, byłego siatkarza i trenera AZS-u Częstochowa grała bardzo odważnie i skutecznie, co dało jej zaskakujące zwycięstwo 3:1 i cenne 3 punkty, które mogą okazać się bardzo ważne w walce o utrzymanie.

Exact Systems Norwid po 23 kolejkach ma 44 punkty i zajmuje 4. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi.

Exact Systems Norwid – BAS Białystok 1:3 (25:17, 29:31, 21:25, 19:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicza, Wasilewski (libero) – Walczak, Kopyść, Franczak. Trener Piotr Lebioda.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024