Siatkarze Exact Systems Norwida przegrali z liderem Tauron 1 Ligi

Łatwym zwycięstwem 3:0 zakończył się mecz Tauron 1 Ligi, w którym lider LUK Politechnika pokonał Exact Systems Norwid.

Zespół Exact Systems Norwida po bardzo dobrym środowym meczu z wiceliderem Visłą Bydgoszcz jechał z nadziejami na pojedynek z liderem. Częstochowianie przegrali z Visłą tylko 2:3 i myśleli też o odebraniu punktów LUK Politechnice. Sobotni mecz nie wyszedł jednak częstochowianom. Zawodnicy trenowani przez Piotra Lebiodę źle weszli w mecz i dość łatwo przegrali pierwszego seta. W kolejnych grali znacznie lepiej, ale gospodarze nie pozwolili siatkarzom Exact Systems Norwida wygrać seta.

LUK Politechnika wygrała 3:0, a Exact Systems Norwid musiał pogodzić się z 9 porażką w sezonie.

Exact Systems Norwid po 25 rozegranych spotkaniach ma na koncie 45 punktów i zajmuje 4. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi. Częstochowski zespół został dogoniony przez Polski Cukier Avię Świdnik, która też ma 45 punktów.

LUK Politechnika Lublin – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:13, 25:21, 25:20)

LUK Politechnika: Pająk, Mehić, Sobala, Ziobrowski, Rusin, Stajer, Majstrorović (libero), Cabaj (libero) – Durski, Wachnik, Romać. Trener. D. Daszkiewicz.

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Walczak, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero), Mordarski (libero) – Biliński, Kryński, Kopyść, Franczak, Cieślik. Trener. P. Lebioda.