Siatkarze Exact Systems Norwid bliscy wygranej z liderem

Zacięte spotkanie rozegrali w czwartkowy wieczór z liderem Tauron 1 Ligi siatkarze Exact Systems Norwid. Częstochowianie wywieźli z Będzina 1 punkt. Spotkanie w Arenie Będzin miało zmienny przebieg. Siatkarze trenowani przez Piotra Gruszkę bardzo dobrze weszli w mecz. Gdy w 1. secie prowadzili 20:14 nikt nie przypuszczał, że to gospodarze będą prowadzić po pierwszym secie 1:0...

Na szczęście porażka 25:27 nie załamała częstochowian. Goście w drugim secie wzięli się do odrabiania strat i wygrali 25:19. Mecz miał zmienny przebieg. Trzecia partia padła łatwym łupem gospodarzy. Częstochowianie znowu nie poddawali się. Ponownie wygrali do 19 i doprowadzili do tie-breaka.

Walka o 2 meczowe punkty była zacięta, ale to gospodarze ostatecznie okazali się lepsi i to oni cieszyli się ze zwycięstwa i 2 punktów.

Po czterech rozegranych meczach Exact Systems Norwid ma na koncie8 punktów (2 zwycięstwa i 2 porażki).

Warto dodać, że częstochowskich siatkarzy wspierała w Będzinie grupa kibiców, która pojechała dzięki bezpłatnemu autokarowi podstawionemu przez klub.

MKS Będzin – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (27:25, 19:25, 25:13, 19:25, 15:13)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Łapszyński, Zawalski, Kryński, Gibek, Usowicz, Podborączyński (libero) – Biliński, Długosz, Sługocki, Wnuk, Mucha.