Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Siatkarze Eco-Team AZS-u Stoelzle Częstochowa powalczą o awans do Tauron 1. Ligi

Facebook Twitter

Częstochowianie z kompletem trzech zwycięstw wygrali turniej półfinałowy w Chełmie i awansowali do finałowej „szóstki”.

fot. azsczestochowa.pl

W miniony weekend pokonali drużyny Karpaty Krosno, MKS Andrychów, a kropką nad i była wygrana z gospodarzami turnieju KS Arka Tempo Chełm:

Jak zobaczyliśmy, jakie mamy rozstawienie, kiedy i z kim gramy, na początku myśleliśmy, że Krosno będzie najłatwiejszym przeciwnikiem, a okazało się, że było najtrudniejszym przeciwnikiem. Może dobrze, że z nimi zagraliśmy pierwszy mecz, jeszcze na świeżości, była duża mobilizacja, wygrany mecz po tie-breaku – dobrze, że się tak stało. Taki był plan, żeby awansować, najlepiej z I miejsca. Jesteśmy zadowoleni, bo na pewno nie było to łatwe. Każdy mecz ma swoją historię. Były lepsze i były gorsze momenty, ale ogólnie rzecz biorąc wydaje mi się, że zagraliśmy bardzo dobry turniej i zasłużenie wygraliśmy go

– mówi atakujący AZS-u Mikołaj Sarnecki. Turniej finałowy o awans na zaplecze PlusLigi odbędzie się w dniach 28.04 – 02.05.

Turniej rządzi się swoimi prawami i wszystko zależy od tego, jak drużyny przepracują ten okres teraz do turnieju finałowego. Najważniejsze będzie, w jakiej formie będzie zespół. W takich turniejach wszystko może sie zdarzyć. Każdy może awansować spokojnie do tej 1. ligii. Już na tym turnieju finałowym nie będzie słabych zespołów. Żeby awansować, trzeba będzie wygrać ze wszystkimi, dlatego lepiej startować z pierwszej pozycji, dlatego walczyliśmy dzisiaj do końca, żeby uzyskać te pierwsze miejsce, dlatego cieszymy się bardzo z tego

– podkreśla Mikołaj Sarnecki. Gospodarz finałowej rywalizacji nie jest jeszcze znany, a o dwa miejsca premiowane awansem oprócz częstochowian zagrają SMS PZPS Spała, Chrobry Głogów, WKS Sobieski Żagań, Legia Warszawa oraz Karpaty Krosno.

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa vs. Karpaty Krosno 3:2 (22:25, 25:22, 25:16, 16:25, 15:12)
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa vs. MKS Andrychów 3:0 (25:15, 27:25, 25:20)
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa vs. KS Arka Tempo Chełm 3:1 (23:25, 25:17, 25:22, 25:17)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj