Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Siatkarze Eco Team AZS Stoelze Częstochowa bliżej awansu, dziś ważny mecz o 20.00

Facebook Twitter

Siatkarze Eco Team AZS Stoelze Częstochowa zrobili pierwszy krok w kierunku awansu do Tauron 1 ligi. W turniej barażowym rozgrywanym w Warszawie pokonali Karpaty Krosno 3:1.

Najbardziej wartościowym graczem spotkania wybrano atakującego AZS-u Mikołaja Sarneckiego:

Na pewno pierwsze mecze są ciężkie, w szczególności z drużyną z Krosna nie lubimy grać pierwszych meczy. Zawsze te mecze są ciężkie, nerwowe. Udało nam się dzisiaj wygrać. Zrobiliśmy to, byliśmy lepszą drużyną. Musieliśmy trochę opanować nerwy, powstrzymać swoje chęci zdobywania punktów na zagrywce. Przytrzymaliśmy trochę zagrywkę, zagraliśmy lepiej w bloku. Drużyna z Karpat miała jeszcze trochę problemów zdrowotnych, także to też nam trochę pomogło. Staramy się grać jak najlepiej

– siatkarskie spotkanie podsumował atakujący AZS-u Mikołaj Sarnecki. Dzisiaj nasi siatkarze zmierzą się w kolejnym meczu barażowym. Rywalem będzie gospodarz turnieju – Legia Warszawa:

Taktycznie drużyna jest bardzo dobrze poukładana, a na dodatek hala w Warszawie jest jaka jest – niska, w pewnych miejscach jest trochę ciemno, ale przyjemna do grania. Mają ten handicap, że cały sezon trenują, znają każdy kąt, wiedzą, jak te piłki reagują, bo trochę inaczej się odbijają. Musimy poznać, kiedy brać piłki w przyjęciu, bo bardzo dużo autów dzisiaj kupiliśmy na pewno, ale to przyjdzie z czasem, także mamy jeszcze trzy mecze przed sobą. W każdym meczu będziemy dawać z siebie 100%, żeby awansować do 1. ligii.

Kto wygra w danym meczu decyduje dyspozycja dnia

– dodaje atakujący AZS-u.

Początek spotkania AZS-u z Legią dzisiaj o 20.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022