Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Siatkarski sukces młodych częstochowian i złote medale Mistrzostw Śląska dla Ecco Team AZS

Facebook Twitter

Kolejne sportowe sukcesy częstochowskich zawodników. Młodzicy Eco-Team AZS-u sięgnęli po złote medale Mistrzostw Śląska. Turniej finałowy był rozgrywany w Hali Sportowej Liceum Sienkiewicza. Nasi siatkarze 2:0 pokonali Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla oraz Górnik Radlin. W meczu o złoto wygrali 2:1 z MKS-em Będzin.

fot. JeppeSmedNielsen/ Pixabay

Nie spodziewałem się aż takiego sukcesu przed tym turniejem. Bardzo się cieszę, że zagraliśmy to, co potrafimy najlepiej – Będzin był naprawdę bardzo ciężkim przeciwnikiem – grając swoją siatkówkę, nie popełniając dużo błędów, bardzo dobrze też graliśmy z kontry, więc wydaje mi się, że to zaważyło na tym, że wygraliśmy. Zagraliśmy naprawdę świetny mecz, pomimo tego, że przegrywaliśmy wcześniej z Będzinem we wszystkich rundach

– chwali grę częstochowian kapitan AZS-u Wojciech Deko. Finał był emocjonujący, ale od pierwszego spotkania na parkiecie nasza drużyna musiała stanąć na wysokości zadania:

Mecz faktycznie był niesamowity i myślę, że oba zespoły zasłużyły na ten złoty medal. Szkoda, że jedna drużyna musiała wygrać. Nie ma remisów. Zwątpienia nie było. Bałem się najbardziej pierwszego meczu z Jastrzębiem, bo to była jedna wielka niewiadoma. Byliśmy faworytami, więc musieliśmy znieść tę presję. Dobrze się przygotowaliśmy – to było widać

– dodaje trener Adrian Wosik. W klasyfikacji końcowej, za Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa na pierwszym miejscu, kolejne stopnie podium należą do VitaSUN MKS-u Będzin i Akademii Talentów z Jastrzębskiego Węgla. Drużyna Górnika Radlin uplasowała się na pozycji czwartej turnieju.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj