Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sezon na opaleniznę i tatuaże. Posypały się kary za niewydawanie paragonów w Częstochowie

Facebook Twitter

Latem chętniej pokazujemy opaloną skórę, albo części ciała ozdobione tatuażami. Ale uwaga, wybierajmy sprawdzone i uczciwe salony.

Fot. slaskie.kas.gov.pl

Kary za niewydawanie paragonów w Częstochowie

Właśnie posypały się mandaty dla przedsiębiorców, właścicieli studiów tatuażu i solariów, którzy nie wydawali swoim klientom paragonów.

Anna Hanke-Hetmaniok: Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili kontrole celno-skarbowe w studiach tatuażu i solariach. 17 przedsiębiorców nie zarejestrowało obrotu za pomocą kasy fiskalnej. Nieuczciwi przedsiębiorcy zostali ukarani mandatami karnymi za popełnione wykroczenia skarbowe o łącznej kwocie ponad 31 tys. zł. Dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych podatnicy mają obowiązek wystawić i wydać nabywcy paragon fiskalny lub fakturę z każdej sprzedaży.

Kontrole przeprowadzone zostały m.in. w Częstochowie i okolicach

– mówi rzecznik Krajowej Administracji Skarbowej w Katowicach – Anna Hanke-Hetmaniok. Takie kontrole fiskalne obejmują też wiele innych firm z rozmaitych branż. Zasada wszędzie jest prosta, klient za każdy zakup czy usługę powinien otrzymać paragon:

Anna Hanke-Hetmaniok: Ten kto wbrew przepisom ustawy dokona sprzedaży z pominięciem kasy fiskalnej albo nie wyda dokumentu z kasy rejestrującej stwierdzającego dokonanie sprzedaży, podlega karze grzywny do 180 stawek dziennych. W przypadku mniejszej wagi sprawca tego czynu podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe, która może być nałożona w formie mandatu karnego w kwocie od 349 tys. złotych do 17 tys. 450 zł.

O tym jak dotkliwe mogą być to kary, szczególnie dla małych przedsiębiorców, przypominała rzecznik śląskiej KAS.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024