Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Setki ósmoklasistów zjechały na Targi Szkolne „Zawodowiec”

Facebook Twitter

Dwudniowa impreza została przygotowana po raz trzeci przez wydział funduszy europejskich i rozwoju w Hali Sportowej Częstochowa.

Młodzi ludzie z którymi rozmawialiśmy widzą się jednak raczej w szkołach ogólnokształcących…

Pytał uczniów częstochowskich podstawówek Mariusz Osyra. Targi „Zawodowiec” to okazja do zapoznania się z kierunkami szkół średnich, a także do rozmów z uczniami, którzy wiedzą wszystko na temat nauki w poszczególnych szkołach. Obok placówek prezentowały się lokalne firmy, na co dzień partnerzy biznesowi wielu placówek oświaty…

Mówi Marzena Zalewska z częstochowskiej Asten Group. Partnerzy biznesowi najczęściej oferują staże i praktyki, oswajają uczniów z zawodem i specyfiką branży. To firmy wspierające, współpracujące i oferujące zatrudnienie również absolwentom.

Ocenia Anna Mielczarek z częstochowskiego Centrum Obsługi Inwestora. Dwudniowe targi Zawodowiec to również liczne wydarzenia towarzyszące. Młodzież w trakcie imprezy może podjąć ważne decyzje na przyszłość…

Uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 50 pytał Mariusz Osyra. Jak przebiegały targi „Zawodowiec” zobaczycie również na naszej stronie www.radiojura.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lutego 2020