Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sesja Rady Miasta nadal zdalnie. Jakie tematy poruszą radni w czwartek podczas obrad?

Facebook Twitter

Problemy społeczne, żłobki, ogródki działkowe, miejskie finanse i dotacje - to wszystko i więcej będzie tematem obrad podczas czwartkowej (27.01.) sesji Rady Miasta. Radni zbierają się przed monitorami komputerów o 12:00.

Niemal wszyscy przywykli już, że od dawna sesja nie odbywa się bezpośrednio w magistracie, a właśnie w trybie online. 27 stycznia podczas dyskusji, a potem w drugiej części – podczas głosowania, na rozpatrzenie czekają sprawy związane ze zmianami w wieloletniej prognozie finansowej dla miasta. Będzie temat dotacji celowych dla żłobków niepublicznych i prowadzonych w Częstochowie klubów dziecięcych.

Rada Miasta zajmie się ważnym tematem dotacji na wymianę pieców w budynkach czy montażu instalacji fotowoltaicznych przez mieszkańców. Miasto chce się też pozbyć kolejnych nieruchomości, m.in przy Krótkiej czy w pobliżu Alei Wolności. Zapowiada się też dyskusja nad zmianami w planie zagospodarowania przestrzennego dla Parkitki. W porządku obrad jest ponadto kwestia przyjęcia Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie do 2025 roku.

Sesje możecie zobaczyć TUTAJ.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022