Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sesja radnych w czwartek, nadal zdalnie

Facebook Twitter

Magistrat otwiera się szerzej na interesantów, jest gospodarzem konferencji i spotkań, tymczasem Rada Miasta nadal pracuje zdalnie. Jeszcze w tym miesiącu kolejne obrady, również poprzez łącza internetowe.

Tym razem częstochowscy radni spotkają się 28 października w czwartek, a właściwie zobaczą, bo swoje zdanie i głos w dyskusji będą nadal zabierać pojedynczo łącząc się z serwisem, który obsługuje od ponad roku obrady.

Na sesji w samo południe zostaną przedyskutowane przygotowane uchwały w drugiej części zaplanowano ich głosowanie. Nieodzowna jest dyskusja nad zmianami w budżecie i w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta. Samorząd niestety dla najemców przymierza się do zmian wysokości stawek podatku od nieruchomości w 2022 roku, ale też wysokości podatku od środków transportowych. Radni zdecydują też w sprawie opłaty targowej. Pojawi się kwestia przyjęcia miejskiego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego na kolejne lata pod nazwą „Bezpieczna Częstochowa”.

Zapowiada, się mimo jedynie internetowych łącz, gorąca dyskusja, bo nie wszyscy radni zgadzają się na znaczące podwyżki miejskich opłat. Jakie zapłacimy lokalne podatki w przyszłym roku przekonamy się w czwartkowe popołudnie.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022