Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Seryjny włamywacz zatrzymany. Tylko jednej nocy włamał się do 13 prywatnych firm w Częstochowie

Facebook Twitter

Policja zatrzymała seryjnego włamywacza, który ma na swoim koncie włamania do prywatnych firm zarówno na Rakowie, w rejonie ul. Bór jak i w Śródmieściu. 

fot.czestochowa.policja.gov.pl

Włamywaczem okazał się 33 letni mieszkaniec Częstochowy, mężczyzna tylko jednej nocy włamał się do 13 lokali. Wśród okradzionych punktów były punkty kosmetyczne, fryzjerskie i usługowe. Do tych włamań doszło w nocy z 28 na 29 grudnia 2021 r. Kryminalni skrupulatnie sprawdzali zgromadzone w sprawie informacje i analizowali każdy szczegół mogący naprowadzić ich na sprawcę. Po dwóch dniach zatrzymali 33-letniego mieszkańca Częstochowy. Był to znany częstochowskim stróżom prawa recydywista, który już wcześniej był karany i odsiadywał karę więzienia za podobne przestępstwa. Policjanci ustalili również, że 18 grudnia 2021 roku ten sam mężczyzna, ze swoim wspólnikiem napadł i okradł przechodnia w dzielnicy Błeszno w Częstochowie.

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec przestępcy tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu kolejne 3 miesiące 33-latek spędzi teraz w areszcie. Grozi mu długoletnia odsiadka – za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia, natomiast za rozbój do 12. W związku z tym, że mężczyzna dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, kara może zostać podwyższona o połowę.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022