Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Seniorzy się szczepią. W Częstochowie także

Facebook Twitter

25 marca wznowiono rejestrację na szczepienia przeciw Covid-19 dla seniorów w wieku 70+. To oznacza, że każdy kto ma 70 lub więcej lat, może znów rejestrować się na szczepienie ponieważ szczepionki firm Pfizer i Moderna, przeznaczone dla tego grupy wiekowej, są już dostępne także w Częstochowie i naszym regionie.

fot. Angelo Esslinger/ Pixabay

Na szczepienie można zarejestrować się zdalnie: telefonicznie PRZEZ INFOLINIĘ 989 lub przez internet. Warto poproś bliskich lub sąsiada pomoc.

Rejestracja:

PRZEZ INFOLINIĘ 989 – do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Można także podać numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji należy wybrać dla siebie dogodny termin i miejsce szczepienia. Podając numer telefonu komórkowego, po umówieniu wizyty, przyjdzie SMS-a z potwierdzeniem.

ONLINE NA PACJENT.GOV.PL – po otwarciu tej strony widać komunikat o możliwości skorzystania z e-Rejestracji na szczepienie. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu osoby rejestrującej się. Jeżeli propozycje nie będą odpowiadały, można wybrać datę i konkretny punkt szczepień za pomocą dostępnej wyszukiwarki. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, przyjdzie powiadomienie SMS.

WYSYŁAJĄC SMS – należy przygotować swój PESEL oraz właściwy dla adresu zamieszkania kod pocztowy. Na numer 880 333 333 należy wysłać wiadomość o treści „SzczepimySie”. Wówczas osoba połączy się z systemem, a po podaniu kodu pocztowego i numeru PESEL, otrzyma propozycję terminu w konkretnym punkcie szczepień. Jeśli ten termin nie będzie dogodny, będzie mogła wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzyma SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, system zachowa numer. Gdy tylko pojawi się możliwość zaszczepienia, otrzyma informację.

W PUNKCIE SZCZEPIEŃ – to kolejny, dostępny sposób. Warto umówić się telefonicznie. Numery do punktów szczepień dostępne są m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie. Te uaktualnione w Częstochowie są w załączniku poniżej. Osobista wizyta w punkcie szczepień wiąże się niekiedy z koniecznością stania w kolejkach, ale też jest narażaniem się na ryzyko zakażenia. Najlepiej zostać w domu i zapisać się zdalnie.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj