Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Seniorzy nie wychodźcie z domu. Polski Komitet Pomocy Społecznej uruchomił usługi asystenckie

Facebook Twitter

Z takiej pomocy w pierwszej kolejności mogą skorzystać osoby: powyżej 65 roku życia, samotne i niepełnosprawne.

fot. sabinevanerp/pixabay.com

Celem akcji jest przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa.

Zorganizowaliśmy usługi asystenckie. Bezpłatne. Dla osób powyżej 65 roku życia samotnych i niepełnosprawnych. Te osoby będę objęte pomocą w pierwszej kolejności. Naszym celem jest ograniczenie rozpowszechniania się wirusa. Chcemy ograniczyć kontakt w sklepach, aptekach. Usługi będą miały na celu robienie zakupów oraz dowożenie gotowych posiłków.

– mówi prezes Grzegorz Kołek z częstochowskiego oddziału PKPS-u. Wykwalifikowany asystent podpisze umowę, zrobi zakupy artykułów spożywczych i przemysłowych, a nawet w razie potrzeby pomoże w przygotowaniu pożywienia w domu i dostarczy niezbędne leki. Pomoc jest zupełnie darmowa.

Będziemy służyć pomocą. Udostępniamy infolinię, 519 729 134. Koleżanki poinfomują co trzeba zrobić. Umawiamy takie spotkanie z asystentem, wylegitymuje się identyfikatorem, w praktyce zbieramy zamówienie, pobieramy środki, załatwiamy sprawę i się rozliczamy.

Wystarczy zadzwonić i zamówić taką usługę pod nr tel. 34 324-20-64, telefon działa w godzinach od 8:00 do 18:00. Zachęcał do współpracy Grzegorz Kołek z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021