Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Seniorzy i kadeci RCC wrócą do gry? Na koniec marca zapowiadają nabór

Facebook Twitter

Seniorzy i kadeci RCC wracają do gry. Rugby Club Częstochowa budzi z małej hibernacji męską drużynę, ogłasza nabór, a potem zapowiada fazę treningów i spotkań. Ważne aby posiadany skład zasilili kolejni zawodnicy, przed nami więc duży proces związany z naborem.

Polska Liga Rugby 7 już jutro w Częstochowie!

To kwestia najbliższych tygodni:

Katarzyna Sterna: Sezon w naszym klubie zapowiada się bardzo aktywnie. Tak jak już wspominaliśmy w naszych mediach społecznościowych, bardzo mocno chcemy zaktywizować obecnie drużynę seniorów i drużynę kadetów, które tak naprawdę od kilku lat są w uśpieniu i tylko grają w polskiej Lidze Rugby 7. Najprawdopodobniej końcówka marca, jeszcze termin do końca nie jest znany, planujemy dość duży nabór do drużyny. Oczywiście ten trzon drużyny jest i to są bardzo doświadczeni zawodnicy, którzy przez wiele, wiele lat stanowili trzon tej drużyny, która grała jeszcze w rugby 15-osobowe. Natomiast chcielibyśmy zasilić nasze szeregi taką młodą krwią.

Jak mówi prezes klubu Katarzyna Sterna, do rugby warto się przekonać, a swoich sił można spróbować podczas naboru. Warto też odwiedzić zespół w trakcie treningów na stadionie przy ul. Dąbrowskiego i poznać dyscyplinę od podszewki.

Katarzyna Sterna: To są osoby od 18 roku życia, natomiast nasz przekaz kierujemy już do 15-latków, jeżeli chodzi o te kategorie wiekowe. Natomiast u nas w klubie tak naprawdę prowadzimy też nabór ciągły. Teraz będzie większa akcja naborowa do drużyny seniorów i do drużyny juniorów. Wszystkie treningi odbywają się na stadionie przy ulicy Dąbrowskiego. Jest to stadion lekkoatletyczny, dlatego myślę bardzo dogodny dojazd z każdej strony miasta. Serdecznie zapraszam do śledzenia naszej strony internetowej, ale również nasze profile w social mediach, w szczególności na Facebooku.

RCC prowadzi też nabór ciągły, szczególnie w zakresie zajęć sportowych dla młodszych zawodników, to może być przygoda z rugby już nawet dla 7-latków. Zachęcała Katarzyna Sterna z Rugby Clubu Częstochowa.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024