Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Seniorka straciła pieniądze przez fałszywego policjanta. Poszukiwany oszust w ciemnym kombi

Facebook Twitter

Kolejna seniorka, tym razem z małej miejscowości Bagna w gminie Przystajń oszukana metodą "na policjanta". Na kłamstwo o fałszywych pieniądzach oszukana straciła swoje oszczędności.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Sprawą zajmują się kryminalni z Krzepic, a do oszustwa doszło 8 lutego późnym popołudniem. Podejrzany mężczyzna zadzwonił na numer stacjonarny kobiety i podał się za policjanta. Miał prowadzić sprawę przeciwko aresztowanej dyrektor poczty, gdyż ta rozprowadza fałszywe banknoty, również w postaci emerytury. W związku z tym mężczyzna, prowadząc cały czas rozmowę przez telefon, przyszedł do kobiety i zażądał od niej wydania wszystkich pieniędzy jakie posiadała. Nieświadoma oszustwa starsza pani przekazała oszczędności. Dlatego komenda z Kłobucka prosi kierowców, którzy mają wideorejestrator w pojeździe i przejeżdżali przez Bagna między 17.00 a 19.00 w środę, o kontakt. Być może udało się zarejestrować pojazd złodzieja. Można skontaktować się też z najbliższą jednostką policji.

I jeszcze ważne informacje: Mężczyzna miał na sobie ciemne ubrania, czapkę zimową a twarz zasłoniętą czarną maseczką. Poruszał się pojazdem ciemnego koloru typu kombi. Odjechał w kierunku skrzyżowania z ulicą Widawa w Przystajni.

Policja zapewnia anonimowość

Jeśli ktoś z Państwa posiada jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzenia, w tym monitoring, bądź przejeżdżał drogą przez Bagna w godzinach 17:00-19:00, a posiada w swoim pojeździe wideorejestrator, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku: e-mailowo: [email protected], lub telefonicznie: 47 858 22 00, 47 858 25 10 bądź z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 i 112.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024