Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sejmik wojewódzki ze specjalnym apelem do mieszkańców regionu o szczepienie się

Facebook Twitter

Władze lokalne, także poza miastem apelują do wszystkich o jedyną możliwą dziś ochronę przed rosnącą liczbą zakażeń - o szczepienie się w trakcie pandemii. Podczas ostatnich obrad Sejmiku Województwa Śląskiego, radni jednogłośnie podjęli apel i zagłosowali za uchwałą skierowaną właśnie do wszystkich mieszkańców województwa.

fot. Angelo Esslinger/ Pixabay

Zachęcają do szczepienia przeciwko chorobie Covid-19. Powodem jest oczywiście rosnąca lawinowo liczba zachorowań, która w dużej mierze paraliżuje opiekę szpitalną. Z uwagi na zagęszczenie ludności w naszym województwie, wciąż Śląsk znajduje się w czołówce regionów z największymi dobowymi przyrostami chorych. Co ważne apelem radi zwracają się zarówno do już zaszczepionych o przyjęcie przypominającej dawki, jak i do osób, które wcześniej z różnych przyczyn na zaszczepienie się nie zdecydowali.

TREŚĆ APELU:

Wobec nasilania się pandemii COVID-19 w całym kraju, codziennie tysięcy zachorowań i setek zgonów z tego powodu oraz narastającego przeciążenia systemu ochrony zdrowia, my Radni Województwa Śląskiego apelujemy do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego, którzy jeszcze nie zaszczepili się przeciwko COVID-19, aby bezzwłocznie to uczynili.
Szczepienia są naukowo potwierdzonym, najlepszym i bezpiecznym sposobem zapobiegania ciężkiemu przebiegowi COVID-19 oraz hospitalizacjom i zgonom z tego powodu.
Wobec narastania odsetka zakażeń szczególnie zakaźnym wariantem Omikron, apelujemy również do wszystkich już zaszczepionych dwoma dawkami o przyjęcie dawki przypominającej szczepionki, kiedy tylko będzie to ze względów medycznych wskazane, co jest niezbędne dla jak najlepszej ochrony przed tym wariantem koronawirusa.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj