Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sejm przyjął rządową Tarczę Antykryzysową 6.0

Facebook Twitter

Sejm przyjął rządową Tarczę Antykryzysową 6.0 zwaną też „branżową”. Poszczególne organizacje czekają jeszcze na rozporządzenia i wytyczne do jej realizacji.

Nie oznacza to, że przedsiębiorcy pozostają bez pomocy, informuje nas dyr. Marcin Biernat z Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie.

Mamy decyzję ministerialną już o przedłużeniu obecnych tarcz, które funkcjonują do naboru do tych wniosków do 10 czerwca 2021 roku, czyli tutaj nie ma zagrożenia, jeżeli przedsiębiorcy nie korzystali jeszcze z tych metod wsparcia, serdecznie zapraszamy do naszego urzędu. Można złożyć wniosek na poszczególne formy wsparcia, które wynikają z tych tarcz do 4.0. Natomiast na tarcze 6.0 nadal czekamy jeszcze, ale jesteśmy gotowi do uruchomienia błyskawicznego, jeżeli tylko pojawią się odpowiednie regulacje prawne. 

Tłumaczył Marcin Biernat – zastępca dyrektora PUP w Częstochowie. Przypomnijmy tarcza branżowa obejmie ok. 40 branż, które ucierpiały na skutek pandemii. W oczekiwaniu na taką pomoc, lokalni przedsiębiorcy mogą jeszcze zwrócić się do ZUS-u z wnioskiem o odroczenie płatności składek. Przypomina o tym na swoich stronach częstochowski oddział zakładu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024