Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Ściganie się zostaw profesjonalistom” – policja w Częstochowie inauguruje nową akcję

Facebook Twitter

"Ściganie się zostaw profesjonalistom", to nowa akcja dotycząca prewencji na drogach w naszym mieście. Komendant Dariusz Atłasik zainaugurował w Częstochowie kampanię przy współpracy z samorządem.

Celem jest ukrócenie niebezpiecznej jazdy piratów drogowych, w tym motocyklistów w niedawno rozpoczętym sezonie.

Motocyklista jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Przy dużych prędkościach zderzenie z innym pojazdem lub upadek często przypłaca życiem. Wystarczy jedna sekunda nieuwagi, a konsekwencje mogą być tragiczne, dlatego nie warto ryzykować, traktując drogi publiczne jak tor wyścigowy. Apelujemy do kierujących samochodami, żeby przed wykonaniem manewru na drodze spojrzeli w lusterko nie raz, ale przynajmniej dwa razy. Bądźmy odpowiedzialni, nie stwarzajmy zagrożenia dla siebie i dla innych. Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa

– mówi miejski komendant policji. inspektor Dariusz Atłasik. Mundurowi apelują, aby dróg nie traktować jak torów wyścigowych. Do akcji informacyjnej przyłącza się Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, a specjalny spot filmowy ma trafić m.in. do mediów społecznościowych w internecie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj