Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ścieżka rowerowa wzdłuż Armii Krajowej od nowa, ma być gotowa na wakacje

Facebook Twitter

O rozpoczynającej się budowie ścieżki pieszo-rowerowej na Tysiącleciu już informowaliśmy - drogowcy kompleksowo zmienią jej standard wzdłuż całej al. Armii Krajowej.

fot. Pixabay

W Częstochowie pojawiły się głosy cyklistów by remontować starsze wykonane z kostki trasy:

Staramy się, żeby podczas modernizacji linii tramwajowej, te wszystkie rzeczy, które wychodzą pod tej modernizacji, że jeszcze należałoby zrobić, że jeszcze należałoby poprawić, że trzeba by dostosować nasze ścieżki rowerowe do parametrów takich, jakie sobie postanowiliśmy jakiś czas temu, żeby też miały szansę zrealizowania się podczas przebudowy linii tramwajowej. Stąd decyzja o tym, żeby przebudować ściężkę rowerową od al. Jana Pawła aż po promenadę Czesława Niemena po to, żeby rowerzyści i piesi byli bezpieczni, żeby mogli poruszać się komfortowo

– mówił prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, który zapewnił że udało się znaleźć w budżecie dodatkowe pieniądze na ten cel. Nowa trasa powstanie wzdłuż budowanej linii tramwajowej, na odcinku od ulicy Kiedrzyńskiej do alei Jana Pawła II.

Wiele miałem takich wniosków od rowerzystów, że oni się cieszą, że są zmiany w Częstochowie, że mamy coraz więcej dróg rowerowych, trochę więcej asfaltu, ale też chcieli wyremontować stare odcinki z kostki, więc udało nam się przy okazji doprowadzić do remontu drogi rowerowej, infrastruktury rowerowej wzdłuż Armii Krajowej i połączymy promenadę Niemena z drogą rowerową przy Jana Pawła i właściwie mamy super połączenie Północ – Południe w Częstochowie, w nowym standardzie asfaltowym. Podejrzewam, że to będzie najbardziej oblegana droga rowerowa w Częstochowie. 

Jak informuje rowerzystów Łukasz Kot, społeczny konsultant od tej infrastruktury, istniejący do tej pory, wysłużony chodnik, zastąpi zupełnie nowa nawierzchnia z płyt betonowych. Roboty obejmą odcinek o długości 1,7 km. Prace ruszają, potrwają do wakacji.

Pierwotnie przy przebudowie linii tramwajowej na odcinku od ul. Kiedrzyńskiej do Jana Pawła mieliśmy wykonać tylko częściowe naprawianie ścieżki pieszo-rowerowej. Okazało się, że udało się znaleźć dodatkowe środki finansowe, dostaliśmy je z miasta i będziemy przebudowywać na tym odcinku całą ścieżkę pieszo-rowerową w standardach takich, jak mamy przyjęte w mieście i powinna cieszyć rowerzystów. Część odcinków już zaczynamy, natomiast wejdziemy na całość ścieżki – myślę, że za miesiąc.

Jak mówi Mariusz Sikora, prezes MPK, chodnik dla pieszych będzie miał do 2,5 m szerokości, a rowerowy odcinek 2 metry. Koszt inwestycji ma wynieść ok. 1,7 mln zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj