Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Schronisko dla zwierząt w Jamrozowiźnie pod Częstochową zagrożone likwidacją, alarmują w tej sprawie miłośnicy zwierząt

Facebook Twitter

Schronisko dla zwierząt w Jamrozowiźnie zagrożone likwidacją. Sytuacja placówki z uwagi na pracę wolontariuszy zdecydowanie się poprawiła, ale jednak są przymiarki do jego likwidacji. W tej sprawie alarmują nas osoby zaangażowane na co dzień w pomoc zwierzętom.

fot. Sandeep Handa/ Pixabay

W kwietniu minie rok odkąd jestem tu kierownikiem i m.in. nadzoruję pracę schroniska. W tej chwili to uważam , że Schronisko w Jamrozowiźnie to jest przykładowym schroniskiem, bo nie ukrywam, troszeczkę mieliśmy zaległości, jeżeli chodzi o weterynaryjne sprawy, sterylizacje, dlatego to były koszty dla nas. Już pod koniec ubiegłego roku wyszliśmy na prostą.

– wyjaśniała nam kierownik placówki Barbara Mizera. Schronisko dla Zwierząt w gminie Kłomnice na co dzień jest tymczasowym domem dla bezdomnych psów i kotów, które się zagubiły i czekają na swoich dotychczasowych właścicieli. Trafiają tu też zwierzęta, które zostały porzucone. Mogą liczyć na fachową opiekę:

Dzięki wolontariuszom, którzy tam weszli, nastąpiły tam naprawdę ogromne zmiany. Psy, które tam były nie wychodziły po kilka lat. Odkąd wszedł wolontariat te psy mają systematyczne spacery, są wyprowadzane na wybiegi. Robimy zbiórki, bazarki. Teraz prawie wszystkie psy a jest ich tam około 60, mają nowe budy ocieplone. Kiedy naprawdę to schronisko zaczęło dobrze funkcjonować nagle dowiadujemy się, że ma być likwidowane. Jesteśmy zdruzgotani. 

Sytuację ocenia Magdalena Niezgoda, reprezentująca grono wolontariuszy. Decyzje jeszcze nie zapadły, w tej sprawie zapowiedziano obrady komisji gminnych. Zapowiedzi o likwidacji nie rozumie też kierująca obiektem Barbara Mizera:

Te psiaki mają naprawdę i dobre wyżywienie pozyskujemy. Super współpraca jest z wolontariuszami. Pozyskaliśmy dzięki zbiórce wolontariuszy, 55 nowych bud ocieplanych. To schronisko funkcjonuje super. Nie generujemy kosztów. Są to tylko koszty pracownicze. W tej chwili schronisko nasze w Jamrozowiźnie to świeci przykładem pod każdym względem.

Sprawie potencjalnej likwidacji Schroniska dla Zwierząt w Jamrozowiźnie w gminie Kłomnice, będziemy dalej się przyglądać.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024