Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Schronisko dla Zwierząt przy Gilowej poszukuje wolontariuszy

Facebook Twitter

Schronisko dla Zwierząt przy Gilowej poszukuje wolontariuszy. Potrzebne są osoby, które nie tylko będą odpowiadać za wyprowadzanie czworonogów na spacer, ale także za ich socjalizację czy promocję adopcji.

Obecnie na pracowników schroniska przypada po kilkanaście zwierząt – dlatego potrzebni są chętni do pomocy:

Postanowiliśmy, że powoli będziemy wracać do przyjmowania nowych wolontariuszy, do szkoleń. Jeżeli wśród Państwa są osoby zainteresowane wolontariatem, które chciałyby do nas przychodzić, wspierać schronisko, znaleźć trochę czasu dla zwierząt, to serdecznie zapraszamy. Można pobrać formularz zgłoszeniowy na naszej głównej stronie internetowej, ewentualnie przyjechać do schroniska po wcześniejszym umówieniu i taki formularz odebrać bezpośrednio od nas

– tłumaczy Marta Pasieka z częstochowskiego schroniska dla zwierząt. Co ważne, nie trzeba mieć ukończonych 18 lat, aby zostać wolontariuszem, chętnie pomagają w placówce uczniowie szkół średnich:

Można mieć ukończone 16 lat i w takim przypadku należy zapytać o zgodę rodziców, i z pisemną zgodą od rodziców można formularz do nas przynieść. Wszystkie te osoby, które chcą aktywnie przychodzić, są dla nas bardzo ważne. Wiemy, że jest sporo osób, które tylko dla punktów ze szkoły, chciałyby tutaj do nas przychodzić. My jednak szukamy osób, które bardzo świadomie i odpowiedzialnie będą podchodzić do tego typu zadań, i które będą chciały z nami współpracować przez dłuższy okres.

Podczas wolontariatu można zdobyć doświadczenie, które może zaprocentować w przyszłości, mówi przedstawicielka schroniska Marta Pasieka. Odwiedzając stronę schroniska dla zwierząt znajdziecie formularz zgłoszeniowy do wolontariatu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021