Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przed modernizacją pawilonów dzięki aktywności mieszkańców w B.O.

Facebook Twitter

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy Gilowej przejdzie modernizację pawilonów. Dotyczy to miejsc, gdzie m.in. funkcjonuje szpital dla psów. To jeden ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego, który wybrali swoimi głosami sami mieszkańcy.

Właśnie ruszyła procedura przetargowa, a częstochowska placówka czeka już na remont:

Małgorzata Iżyńska: Państwa wybór, wybór mieszkańców, który sfinansuje miasto. Dotyczy to pawilonu, gdzie przebywają chore psy, w trakcie leczenia i tam jest 13 boksów, w tym 2 izolatki z osobnym wejściem i przedsionkiem oraz pomieszczenie pielęgnacyjne. Z kolei pawilonie nr 13 jest kolejnych 17 boksów, przedzielonych środkowym korytarzem oraz pomieszczenie pielęgnacyjne

– informuje Małgorzata Iżyńska – społeczna konsultantka ds. ochrony zwierząt w Częstochowie. Zakres prac do wykonania w schronisku jest bardzo duży. Budynek potrzebuje szeregu zmian i poprawy funkcjonalności. Obejmuje m.in. wymianę posadzek:

Małgorzata Iżyńska: Schronisko od lat wnosiło o ten rodzaj remontu, więc rzeczywiście będzie to usprawnienie. Kolejną modernizacją jest montaż ogrzewania podłogowego, z wymianą grzejników elektrycznych oraz nowego oświetlenia w środku, a także wykonanie izolacji wodnej i termicznej ścian zewnętrznych w strefie przyziemia i tak jak się dzieje za każdym razem, jest rozpisany przetarg. Obecnie urząd czeka na oferty przetargowe od wykonawców.

O realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego na rzecz częstochowskiego schroniska informowała nas Małgorzata Iżyńska.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024