Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sanepid wydał instrukcje dotyczące koronawirusa. Jak się przed nim chronić? [FOTO]

Facebook Twitter

Zasady postępowania w przypadku zagrożenia koronawirusem publikują krajowe i regionalne służby sanitarne.

fot. leo2014 / pixabay.com

Właściwe instrukcje i zalecane środki ostrożności znajdziecie również w komunikatach Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Profilaktyka to przede wszystkim higiena rąk i brak kontaktu z osobami, które mogą być zarażone, co do których mamy podejrzenia, że mogą być zarażone. Okres wylęgania się samego wirusa, może trwać do 14-stu dni, najczęściej jest to jednak około 5-6 dni.
Radio Jura: Kwestia towarów z Chin. Czy są one bezpieczne?
Według dostępnej aktualnej wiedzy, nie ma ryzyka zarażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin. Jest to zbyt długi czas dopłynięcia do nas towarów, na obecną chwilę nie ma takiego zagrożenia.

Nie powinniśmy się obawiać towarów pochodzących z Chin, informuje nas rzecznik częstochowskiego Sanepidu – Edyta Kapelka z którą rozmawia Mariusz Osyra. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu.

Mycie rąk, trzeba to robić bardzo dokładnie, proszę zapoznać się z tą instrukcją, to na pewno przyczyni się do lepszej higieny rąk. Według komunikatu Głównego Inspektoratu Sanitarnego, jeśli chodzi o koronawirusa, to do 8 lutego odnotowano prawie 35 tysięcy potwierdzonych przypadków. Oczywiście na terenie Unii Europejskiej, jest udokumentowanych takich przypadków tylko 35. Na terenie Polski takiego przypadku jeszcze nie odnotowano.

– podsumowywała Edyta Kapelka, rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023