Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sanatoria dla ozdrowieńców – rolników. KRUS przyjmuje wnioski

Facebook Twitter

W województwie śląskim jest 11 miejsc, gdzie ozdrowieńcy mogą powracać do zdrowia. Tam przeprowadzana jest rehabilitacja dla osób po chorobie Covid-19. Tymczasem jak informuje Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, także i ona oferuje dla tych, którzy przeszli tę chorobę, specjalistyczne leczenie.

fot. wikipedia.org

Jest to oferta skierowana dla rolników :

Osoby ubezpieczone w KRUSie również mogą korzystać z oferty usług sanatoryjnych. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uruchamia nowy profil rehabilitacji leczniczej. Będzie ona organizowana w dwóch centrach rehabilitacji rolników KRUS – w Jedlcu i Szklarskiej Porębie. Celem rehabilitacji jest wzmocnienie systemu oddechowego, poprawa wydolności wysiłkowej, krążeniowej i sprawności oddechowej, wzmocnienie siły mięśni i ogólnej sprawności fizycznej, a także poprawa kondycji psychofizycznej. Rehabilitacja powinna być przeprowadzona po co najmniej 12 tygodniach od zachorowania. Podstawą jest wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą wystawioną przez lekarza POZ lub lekarza specjalistę a procedury obowiązują jak przy kierowaniu na rehabilitację osób ze schorzeniami układu ruchu i układu krążenia.

Szczegółowe informacje o rehabilitacji leczniczej można uzyskać w najbliższej jednostce organizacyjnej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lipca 2021