Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Samorządy przyspieszają wymianę lamp ulicznych na lampy LED-owe. To duża oszczędności zużycia prądu

Facebook Twitter

"Spotykamy się z samorządowcami i proponujemy różne korzystne rozwiązania. Wszystko po to, by uniknąć wyłączania oświetlenia ulicznego w nocy na ulicach, osiedlach czy w częściach dzielnic." Tak mówi prezes Tauronu, który przyspiesza wymianę latarni sodowych na nowoczesne LED-owe i energooszczędne w naszym regionie.

fot. materiał prasowy

Dzięki temu samorządy mają zmniejszyć ogromne wydatki na energię elektryczną. W 2022 roku kompleksowe modernizacje oświetlenia drogowego były prowadzone m.in. w gminach Ogrodzieniec czy Olsztyn:

Gracjan Respondek: Tauron Nowe Technologie przyśpieszył prace modernizacyjne sieci oświetlenia drogowego na południu Polski. W ubiegłym roku zainstalowaliśmy niemal 33 tysiące opraw LED – owych, zastępując nimi energochłonne lampy sodowe. Gminy płacą niższe rachunki z tytułu zużycia energii elektrycznej.  Ta technologia pozwala na ok. 60 % redukcję zapotrzebowania na energię elektryczną w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem sodowym. W bieżącym roku oświetleniowcy planują zamontować co najmniej 20 tysięcy nowych opraw LED.

– jak mówi Gracjan Respondek, rzecznik Tauron Nowe Technologie, na koniec tego roku już co piąta latarnia należąca do tego dostawcy energii ma posiadać energooszczędne źródło światła.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2023