Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Samorządy Częstochowy i Olsztyna inwestują w infrastrukturę rowerową

Facebook Twitter

Na Jurę możemy wybrać się nową, wybudowaną od podstaw drogą ze ścieżką rowerową. Dla mieszkańców, turystów i miłośników dwóch kółek ma to być alternatywa, która pozwala pokonać bezpiecznie odcinek z Częstochowy do Olsztyna poza trasą DK1.

Została oficjalnie otwarta w miniony weekend.

Mówi wójt gminy Olsztyn Tomasz Kucharski. Gmina właśnie sfinalizowała budowę drogi rowerowej wzdłuż DK-46 od Odrzykonia do Olsztyna. Sieć drogowa połączy się przy granicy z miastem z przyszłą drogą rowerową budowaną w ramach miejskiej inwestycji „Korfantego II”. Ma być zaprojektowana jeszcze w tym roku na zlecenie MZDiT.

Dodaje prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Od maja można sprawdzić jak przygotowano nową trasę w Olsztynie. Przygotowana została z myślą o rodzinnej turystyce rowerowej.

Informuje wójt Tomasz Kucharski. Częstochowa zapowiada więcej inwestycji w rowerowe trasy. W trakcie realizacji jest budowa pierwszego etapu nowej ul. Korfantego na odcinku od ronda Szwejkowskiego do Skweru Lotników wraz z 2,5 km odcinkiem bezpiecznej drogi dla cyklistów.

Informuje Łukasz Kot, odpowiedzialny za infrastrukturę rowerową w Częstochowie. Przypomnijmy, że jeszcze do drugiej połowy przyszłego roku będą powstawać częstochowskie węzły przesiadkowe. I przy tej okazji powstaną drogi rowerowe o łącznej długości ok. 6 km.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lipca 2020