Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Samorządowcy deklarują pomoc dla pracowników zamkniętego sklepu

Facebook Twitter

Chodzi o ludzi z zamkniętego Praktikera. Ich sytuacja jest dramatyczna - nie dostają wynagrodzenia, pracodawca nie opłaca im składek ZUS, nie mogą też otrzymać świadectw pracy. Aby nie zostać zwolnionym dyscyplinarnie muszą codziennie stawiać się w miejscu pracy. Od 22 lutego kilkudziesięciu pracowników częstochowskiego marketu podpisuje listę obecności i czeka na rozwiązanie umów o pracę.

Zdesperowani poprosili radnych i władze miasta o wsparcie.

Z pracownikami rozmawiał Mariusz Osyra. Częstochowscy radni chcą objąć wszystkich bezpłatną pomocą prawną, wsparcie zadeklarowała również Marta Salwierak, radna Sejmiku Województwa Śląskiego. Temat ma trafić już na najbliższą sesję Rady Miasta. Interweniować w Warszawie chce też wiceprezydent Częstochowy Andrzej Szewiński:

– mówiła wojewódzka radna Marta Salwierak. Przypomnijmy: komornik zamknął sklep w lutym, po czym zarządca poinformował pracowników po czasie, że wypłaty zostały wstrzymane, ponieważ musiał zabezpieczyć gotówkę na ewentualną upadłość likwidacyjną. Ten proces się jednak nie rozpoczął…

Mówili Michał, przedstawiciel pracowników zamkniętego Praktikera oraz wiceprezydent Częstochowy Andrzej Szewiński. Losy pracowników marketu będziemy śledzić w radiu JURA.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024