Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Samorząd wzmaga swoje działania w projektach służących ograniczeniu niskiej emisji

Facebook Twitter

W ramach kierunku Przyjazna Częstochowa udało się zdobyć znaczące dofinansowanie, które posłuży mieszkańcom przy planowanej wymianie źródeł ciepła na bardziej ekologiczne. Cały projekt jest wart ponad 4 mln złotych i potrwa do przyszłego roku.

Wylicza Andrzej Szczerba, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w Częstochowie.

Projekt właśnie rusza, dofinansowanie na ten cel przekazuje Urząd Marszałkowski, miejscy urzędnicy podpisują również umowy na dofinansowanie dla osób, które już złożyły wnioski o dopłatę do solarów czy pomp cieplnych.

Mówi Anna Król-Wiśniewska, zastępca naczelnika Wydziału Funduszy Europejskich. Kolejny proekologiczny projekt realizowany w mieście ma na celu także podniesienie odpowiedzialności społecznej. Miasto apeluje by reagować na zaobserwowane w naszym otoczeniu nieprawidłowości. Jeżeli zauważymy spalanie odpadów czy niewłaściwych paliw w sąsiedztwie, powinniśmy zawiadomić miejskie służby…

Apelował w tej sprawie naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Andrzej Szczerba. W tym roku na proekologiczne programy miasto wyda wraz z miejskimi dotacjami ponad 5 mln 300 tys. złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj