Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sąd na wniosek prokuratora przedłużył tymczasowy areszt dla mieszkańca Częstochowy, który spowodował śmiertelny wypadek w centrum miasta

Facebook Twitter

Kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie 47 latek, który spowodował śmiertelny w skutkach wypadek w połowie listopada w centrum Częstochowy. Policja cały czas apeluje też do świadków. 

Do zdarzenia doszło15 listopada wieczorem. 47 latek, wsiadł za kierownicę BMW mimo sądowego zakazu, potrącił przechodzącego przez pasy na skrzyżowaniu II Alei z Aleją Kościuszki przy Domu Handlowym Schott 47-latka. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł kilka tygodni później w szpitalu.

W ubiegłym tygodniu sąd zdecydował, że sprawca wypadku zostanie w areszcie dłużej, śledczy ustalili bowiem, że tego dnia

kierujący BMW jadąc od ulicy Sobieskiego w kierunku alei Jana Pawła II stworzył zagrożenie w ruchu lądowym przejeżdżając przez inne skrzyżowania w ścisłym centrum miasta. M.in. Aleję Wolności/Focha, Aleję Wolności/Orzechowskiego, Wolności/Kopernika, Wolności/Plac Rady Europy, Wolności/Waszyngtona, Wolności/Aleja Najświętszej Maryi Panny, Tadeusza Kościuszki/Aleja Najświętszej Maryi Panny.

Policja prosi o kontakt, wszystkie osoby, które nagrały telefonami komórkowymi zarówno sam wypadek, jak i to jak sprawca zachowywał się tuż po zdarzeniu. Komenda Miejska opublikowała też już jedno z nagrań na swojej stronie internetowej. Możecie go zobaczyć TUTAJ.

Komenda Miejska Policji w Częstochowie (telefon 47 85 812 55, 47 85 812 66, 47 85 812 80, adres e-mail: kryminalny@czestochowa.ka.policja.gov.pl).

 

Zobacz także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj