Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Są zdjęcia podejrzanych o wyłudzenia metodą „na policjanta”. Mieszkanka województwa śląskiego straciła 60 tysięcy złotych

Facebook Twitter

1 czerwca 2022 roku na numer stacjonarny pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna podający się za kuriera, który potrzebował adresu do doręczenia. Po uzyskaniu od pokrzywdzonej informacji, mężczyzna rozłączył się mówiąc, że przesyłka zostanie dostarczona do godz. 14:00.

Po chwili na ten sam numer telefonu zadzwonił mężczyzna przedstawiający się jako funkcjonariusz CBŚP, który w trakcie rozmowy telefonicznej przekonał pokrzywdzoną o tym, że pracują nad zorganizowaną grupą przestępczą. Jej członkowie mieli napadać na ludzi w ich mieszkaniach, rozpylając w środku gaz łzawiący, a mężczyzna przedstawiający się za kuriera należy właśnie do tej grupy. Podczas rozmowy nieznany mężczyzna podając się za policjanta uzyskał informacje o posiadanych przez kobietę pieniężnych.

Kobieta pojechała do banku w celu wypłacenia zgromadzonych na swoim koncie pieniędzy. W trakcie przejścia do banku w słuchawce telefonu usłyszała głos innego mężczyzny, który przedstawił się jako prokurator. Powiedział on, że policjanci z CBŚP wpłacili na jej konto 28300 zł, które musi wypłacić. Pokrzywdzona i tym razem posłuchała oszusta i w dwóch bankach wypłaciła w sumie 60 tys. zł. Pokrzywdzona wypłacone pieniądze wrzuciła do kosza na śmieci, znajdującego się przy ul. Młyńskiej 9 w Katowicach, skąd przestępcy zabrali pozostawione w koszu pieniądze.

Policjanci ustalili wizerunki dwóch mężczyzn, którzy podjęli pieniądze z kosza na śmieci

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać podejrzewanych lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia ich tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 47 85 129 61 lub pod adresem e-mail: [email protected], powołując się na numer sprawy: RSD 189/22.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023