Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Czy w dzielnicy Zawodzie wybudują komisariat Policji? Zabiegała o to radna Krystyna Stefańska

Facebook Twitter

W Częstochowie będziemy mieć nowy komisariat policji. Choć na razie nie wiadomo kiedy dokładnie taki budynek zostałby wybudowany, to pierwszy krok do realizacji tego zadania został wykonany.

Pomysł zyskał akceptację Biura Logistyki Komendy Głównej Policji. Nowy komisariat miałby pojawić się w dzielnicy Zawodzie, w sąsiedztwie targowiska. O realizację tej inwestycji na wniosek mieszkańców Zawodzia, od 2016 roku zabiegała radna Krystyna Stefańska:

Krystyna Stefańska: Bardzo się ucieszyłam, bo to była trudna droga – 7 lat, pisma do Komendy Głównej w Katowicach, przede wszystkim do pana komendanta Artura Bednarka i tak wiele lat ze sobą korespondowaliśmy, aż w końcu udało się uzyskać taką wiadomość. Bardzo się cieszę. W takiej sytuacji zagwarantuje się bezpieczeństwo mieszkańcom.

Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze

– podkreślała goszcząca w studiu Radia Jura Krystyna Stefańska. Zgoda na nowy komisariat na Zawodziu to też inne korzyści:

Krystyna Stefańska: Wzrośnie też prestiż dzielnicy od razu. Budowa takiej placówki rozwiąże problem lokalowy IV Komisariatu Policji i policjanci będą mieć super warunki do pracy. Dziękuję też Panu Prezydentowi Miasta Krzysztofowi Matyjaszczykowi za lokalizację, którą wskazał. Jest to zejście z ul. Mirowskiej w stronę ul. Bocianiej, jest tam fajny skwerek. Taki komisariat może obsługiwać z łatwością wtedy dzielnice Zawodzie Dąbie, Raków, Stare Miasto, Śródmieście, Mirów, także będzie też wyjazd na trasę. Myślę, że lokalizacja idealna.

Lokalizacja już jest, termin realizacji takiej inwestycji jest jednak trudny do określenia. Najpierw muszą zakończyć się wszelkie procedury formalno-prawne, które są niezbędne do przekazania działki Komendzie Miejskiej Policji. Sprzyja jednak temu przebudowa w bliskim sąsiedztwie DK 91:

Krystyna Stefańska: Tutaj zależy dużo od drogi, którą budujemy, bo tam muszą być jakieś zmiany w zagospodarowaniu. Jeżeli tego już dopilnujemy i to będziemy zrealizowane, to ten komisariat powstanie błyskawicznie. Moje działanie było na prośbę mieszkańców. Zebraliśmy wtedy ponad 700 podpisów. Mieszkańcy bardzo się cieszą, że ten komisariat będzie, bo zawsze takie sąsiedztwo gwarantuje bezpieczeństwo

– mówiła w rozmowie z Katarzyną Ficą, radna Krystyna Stefańska. Sprawę budowy nowego komisariatu policji będziemy monitorować.

fot.facebook.com/krystyna.stefanska

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj