Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Są nowe zasady postępowania z pacjentami w naszym regionie

Facebook Twitter

Wojewoda Śląski polecił publicznym zakładom opieki zdrowotnej regularne badanie temperatury pracowników medycznych oraz wydzielenie odpowiednich stref.

We wszystkich szpitalach, także tych niezakaźnych ma zostać wdrożony triage pacjentów:

Każdy pacjent, który trafia do szpitala będzie traktowany jako podejrzany zakażeniem koronawirusem. Brzmi to może groźnie, ale kadra medyczna, lekarze i pielęgniarki muszą nauczyć się traktować każdego, jako potencjalnego nosiciela groźnego wirusa. Jeżeli będziemy takie osoby traktować ze szczególną pieczołowitością, wówczas samą kadrę uda się ustrzec przed zakażeniem. Nie będzie do chodzić do takich sytuacji do jakich dochodziło w ostatnich tygodniach, kiedy trzeba było wyłączać niektóre oddziały szpitalne, gdyż okazywało się, że pacjent z dodatnim wynikiem jest tam hospitalizowany, to dezorganizowało pracę samej placówki, a kadra najczęściej wysyłana była na kwarantannę.

– wyjaśniała Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego. Przypomnijmy Szpital Miejski na Zawodziu już od połowy tygodnia wprowadził do użytku termowizyjną kamerę. Automatycznie bada temperaturę wszystkim osobom wchodzącym na teren.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj