Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Są jeszcze wolne moduły w nowej hali wybudowanej przez ARR

Facebook Twitter

Przedsiębiorcy mogą już wynajmować powierzchnię i korzystać z ulg. Zachęca do tego Agencja Rozwoju Regionalnego, która wraz z miastem uruchamia miejsce dla inwestorów w nowej hali magazynowo-produkcyjnej.

Została wybudowana od podstaw na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Częstochowie.

Mówi Marcin Kozak z częstochowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Hala powstała kosztem 9 mln zł, jak informuje prezes do „wzięcia” dla firm pozostały tylko dwa jej moduły. Potrzeby zwiększenia przestrzeni produkcyjnej zgłaszane były przez samych częstochowskich przedsiębiorców. Działalność w hali na terenie Katowickiej Strefy wiąże się ze znacznymi ulgami w kosztach czynszu i najmu aż do 2026 roku.

Mówi Marcin Kozak, prezes ARR w Częstochowie. Do hali dojeżdża już – utworzony z myślą o pracownikach miejski autobus linii 35 i 36. Budowa hali były jednym z elementów miejskiego programu ,,Teraz lepsza praca”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023