Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Są granty na inicjatywy społeczne w gminach w powiecie kłobuckim

Facebook Twitter

Działasz na terenie powiatu kłobuckiego? Możesz zdobyć grant w programie „WzMOCnij swoje otoczenie”. Celem jest pobudzenie do lokalnej aktywności mieszkańców i stworzenia nowych inicjatyw społecznych.

Tym razem mogą wykazać się samorządy i organizacje z: Kłobucka, Miedźna, Opatowa, Panek, Przystajni i Wręczycy Wielkiej.

Do udziału w programie zapraszamy urzędy gmin i powiatu, i jednostki tak jak: ośrodki pomocy społecznej, ośrodki kultury, szkoły i przedszkola, a także organizacje pozarządowe. Nagrodą w programie są granty o wartości do 20 tys. złotych. Można je zdobyć zgłaszając projekt w kilku kategoriach tematycznych tak jak: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne oraz zdrowie

– mówi Szymon Kostiuk, koordynator programu. Dofinansowania na realizację lokalnych projektów zasilały już m.in.: zakup drona ratowniczego, rewitalizację terenów zielonych czy organizację warsztatów dla dzieci. Czas na zgłoszenia upływa 30 września. Wszelkie szczegóły można znaleźć na stronie projektu wzmocnijotoczenie.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023