Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rząd luzuje obostrzenia. Czy w Częstochowie w końcu skorzystamy z miejskich pływalni?

Facebook Twitter

W środę (28.04.) rząd poinformował o znoszeniu obostrzeń. Pierwsze z nich znikną już 1 maja. Od tego dnia działać będą mogły m.in. baseny dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży przy zachowaniu 50-cio procentowego obłożenia danego obiektu.

Kolejne obostrzenia związane z basenami mają zniknąć 29 maja. Wówczas z takich obiektów korzystać będziemy mogli już wszyscy – również przy 50-cio procentowym obłożeniu (wraz z widownią).

Tuż po ogłoszeniu rządowych zapowiedzi, o których pisaliśmy W TYM MIEJSCU, nasi słuchacze zasypali nas prośbami o sprawdzenie, czy z basenów będziemy mogli korzystać również w naszym mieście. Do Biura Prasowego Urzędu Miasta wysłaliśmy następujące pytanie:

[RADIO JURA]:
Zwracam się z prośbą o udzielenie informacji na temat miejskich basenów w Częstochowie. Od 1 maja zgodnie z rządowym rozporządzeniem baseny mogą wznowić działalność dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży przy 50 % obłożeniu obiektów. Czy miasto zamierza otworzyć wspomniane obiekty?

Nie musieliśmy czekać długo na odpowiedź, za którą dziękujemy urzędnikom. Brzmi ona następująco:

[WŁODZIMIERZ TUTAJ, RZECZNIK URZĘDU MIASTA]:
Decyzja w sprawie basenów zapadnie w przyszłym tygodniu, na razie nie ma jeszcze rządowego rozporządzenia, w którym poznamy dokładne regulacje dotyczące luzowania obostrzeń, zgodnie z dzisiejszymi zapowiedziami.
Musimy oczywiście pamiętać, że na uruchomienie basenów po dłuższej przerwie potrzeba znacznie więcej czasu, niż do wznowienia działalności Muzeum Częstochowskiego czy Miejskiej Galerii Sztuki, które mogą być ponownie otwarte – zgodnie z deklaracjami Rządu – od 4 maja.
Mamy oczywiście nadzieję, że proces „odmrażania” kolejnych usług i instytucji będzie postępował bez wpływu na sytuację epidemiczną w mieście, która się poprawia, ale ciągle jest jeszcze poważna, biorąc pod uwagę liczbę osób zakażonych i hospitalizowanych.

Przypominamy. Pływalnie miejskie w Częstochowie pozostają nieczynne od 14 marca 2020 roku. Tematem będziemy interesować się nadal wiedząc jak duże zainteresowanie budzi on wśród wielu mieszkańców i jak wielu z nich czeka na wznowienie ich działalności. Mowa o dość dużej grupie: ratowników WOPR, trenerów pływackich, osobach rehabilitujących się, klubów, dzieci, rodziców, młodzieży, sportowców, amatorów oraz zwykłych mieszkańców.

W czerwcu 2020 roku, również po umożliwieniu przez rząd wznowienia działalności basenów, (przy czym w Częstochowie pozostały one zamknięte), przygotowaliśmy materiał, w którym porównaliśmy sytuację z pływalniami w naszym mieście, a w okolicznych, dużo mniejszych gminach czy miastach:

Na krytą pływalnię można wybrać się do Myszkowa, Kłobucka lub Herb. W Częstochowie baseny pozostają zamknięte

Jak będzie tym razem? Przekonamy się po majówce.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj