Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rynek pierwotny Krakowa 2022/2023 – co nowego [materiał partnera]

Facebook Twitter

Małopolski, a zwłaszcza krakowski rynek nieruchomości wyróżnia się bardzo dynamicznym tempem rozwoju – ceny mieszkań idą w górę, popyt nie maleje, deweloperzy, których obecnie na terenie Krakowa działa ponad 170, oswajają coraz nowsze tereny i działają w różnorodnych segmentach nowoczesnego budownictwa.

Dlatego w ofercie deweloperskiej na Korter tak obficie są przedstawione nowe mieszkania 2022. Kraków również przyciąga inwestorów w nieruchomości z całego kraju i spoza jego granic, a na terenie miasta pojawia się coraz więcej apartamentów inwestycyjnych – specjalnych lokali dedykowanych pod wynajem.

Dzisiaj przyglądamy się kilku krakowskim inwestycjom, które już są w sprzedaży, i przedstawiają różne typy nowej zabudowy.

Wielorodzinne osiedla wizytówką Krakowa

Tak, w Krakowie powstaje naprawdę dużo nowoczesnych osiedli wielorodzinnych, gdyż właśnie ten typ nieruchomości najefektywniej zaspokaja potrzeby mieszkaniowe.

Solaris Park jest przykładem nowego wieloetapowego krakowskiego osiedla – składający się z szeregu bloków kompleks znajduje się na Grzegórzkach, tuż obok parku Lotników Polskich i Tauron Areny.

Taka lokalizacja jest jednym z głównych atutów osiedla – okoliczna infrastruktura, jak też komunikacja nie wywołują żadnych zastrzeżeń.

Osiedle jest wzniesione w koncepcji proekologicznej – zaprojektowano na nim zielone dachy i ogólnodostępne ładowarki do pojazdów elektrycznych. Ponadto do dyspozycji mieszkańców są udogodnienia o podwyższonym standardzie – portiernia, siłownia outdoorowa, strefy rekreacji i integracji dla mieszkańców, różnorodne miejsca postojowe.

Kameralność w środku miasta

Kraków posiada dość dużo terenów nadających się do zabudowy jednorodzinnej – i deweloperzy chętnie z tego korzystają, gdyż popyt na tego typu nieruchomości intensywnie wzrasta.

Przykładem kameralnej inwestycji położonej w granicach miasta jest Green Park Villa – duży, wieloetapowy kompleks apartamentów zaprojektowanych w dwukondygnacyjnych budynkach o zabudowie szeregowej.

Inwestycja jest położona na Bronowicach, w otoczeniu terenów zielonych i ogrodów działkowych. Lokalizacja ta zapewnia szybki dojazd do kluczowych punktów miasta i dostęp do różnorodnej infrastruktury.

Cały rozległy teren inwestycji jest objęty ochroną i monitorowany, urządzono na nim wspólne strefy rekreacyjne. Kompleks oferuje połączenie dostępnych metraży – od 43 do 105 m2 – z możliwością zamieszkania w klimacie przypominającym własny domek z ogródkiem.

Wielofunkcyjność i wygoda

Na mapie Krakowa powstają również inwestycje o minimalistycznym charakterze, oferujące różnorodne typy lokali.

Przykładowo, ulokowane na Prądniku Czerwonym Osiedle Ulubione składa się zaledwie z trzech bloków, ale oferuje zarówno kawalerki o metrażu 26 m2, jak i sześciopokojowe apartamenty o powierzchni blisko 130 m2. Przy tym osiedle posiada wszelkie udogodnienia – monitoring, naziemny i podziemny parking, stacje ładujące dla aut elektrycznych, windy, zagospodarowany teren.

Lokalizacja w środkowej części Prądnika Czerwonego zapewnia szybki dojazd do centrum Krakowa – zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską, a nawet hulajnogą czy rowerem, a okoliczna infrastruktura jest w stanie zaspokoić wszelkie potrzeby mieszkańców.

Wnioski

Dla firm deweloperskich, realizujących nowe inwestycje mieszkaniowe w 2023, Kraków jest obszarem pełnym potencjału. Rewitalizacja zabytkowych obiektów i terenów poprzemysłowych pozwala na realizację projektów nowego budownictwa w najatrakcyjniejszych częściach miasta, a dość spore zasoby działek inwestycyjnych w nieco bardziej oddalonych od centrum dzielnicach umożliwiają budownictwo najpopularniejszego typu inwestycji – osiedli wielorodzinnych.

Nowoczesne inwestycje obowiązkowo posiadają wewnętrzną infrastrukturę – mniej lub bardziej rozbudowaną, ale zapewniającą komfort zamieszkania.

Rozpiętość cen jest dość duża, a nowe inwestycje są bardzo różnorodne, toteż każdy – zarówno osoba poszukująca własnego lokum, jak i inwestor w nieruchomości – znajdzie w Krakowie coś dla siebie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024