Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Rynek mieszkaniowy w mieście w dobie pandemii – ceny coraz wyższe, również na rynku wtórnym

Facebook Twitter

W Częstochowie coraz więcej płacimy za mieszkania, deweloperzy winią Covid-19, ale też inflację i rosnące ceny materiałów budowlanych.

Przed pandemią, jeszcze w lutym zeszłego roku, mieszkanie w stanie deweloperskim miało ceny do 6 tys. zł za metr kwadratowy. Teraz ceny są o ok. 2 tys. zł wyższe. Z kolei nowe mieszkanie pod klucz, to w Częstochowie wydatek rzędu 10 tys. zł za metr kwadratowy:

Dość dużo się pozmieniało. W szczególności na samym początku zmienił się bardzo rynek najmu, ale na dzisiaj zaczyna to wracać do normy. Na chwilę obecną ceny nie zostały na tym samym poziomie, poszły do góry. W szczególności jest to spowodowane tym, że w górę poszły ceny materiałów budowlanych. Covid może się do tego delikatnie przyczynił. Jest duże zainteresowanie nieruchomościami ze względu na niskie stopy procentowe. Cena idzie do góry poprzez inwestowanie w nieruchomości oraz poprzez wzrost cen materiałów budowlanych

– powiedział nam agent nieruchomości – Łukasz Żabicki. A jak wygląda sytuacja na rynku wtórnym?

Sytuacja na rynku wtórnym jest podobna, ponieważ te bardziej atrakcyjne mieszkania, jeśli są po remoncie, mają atrakcyjną lokalizację, ich cena też poszła do góry. I one też są w granicach 7-8 tys. za metr kwadratowy. 

Covid-19 wiele zmienił na częstochowskim rynku nieruchomości. Ale nie zmieniają się preferencje klientów. Już od paru lat najchętniej zamieszkalibyśmy na „Parkitce”. Jest też najdroższą dzielnicą, jeśli chodzi o kupno mieszkania:

Ona jest nadal najbardziej atrakcyjna dla klientów, jest położona blisko centrum i ceny póki co się tam utrzymują, powoli idą do góry. Jedynie wyhamowały ceny większych mieszkań – powyżej 70 m kw.

– dodawał Łukasz Żabicki z częstochowskiego biura nieruchomości.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj