Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ruszyło śledztwo w sprawie niedzielnego (11.04.) wydarzenia na Jasnej Górze

Facebook Twitter

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ sprawdzi czy nie doszło do złamania przepisów sanitarnych przez uczestników XVIII Motocyklowego Zlotu Gwiaździstego. Również, czy zjazd mógł odbyć się w czasie pandemii.

Wiadomo, że do Częstochowy przyjechało ok. 10 tys. motocyklistów:

Do prokuratury rejonowej Częstochowa Północ z częstochowskiej policji wpłynęły materiały dotyczące zorganizowania motocyklowego zlotu na Jasną Górę. Po przeanalizowaniu tych materiałów prokurator zdecydował o wszczęciu śledztwa w sprawie sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego. Celem tego śledztwa jest wszechstronne wyjaśnienie okoliczności tej sprawy w trybie procesowym, który umożliwia przesłuchiwanie świadków, a także oględziny materiałów wizyjnych.

Podczas zjazdu otwierającego sezon na Jasnej Górze swoje interwencje podejmowała policja, ale też zabezpieczała pielgrzymkę. Organizatorzy deklarują, że zasady sanitarne były zachowane. Wszystko działo się jednak przy obostrzeniach wprowadzonych przez rząd w trakcie pandemii

– mówi prokurator Tomasz Ozimek.

Śledztwo to prowadzone jest w sprawie. Na chwilę obecną nikomu nie przedstawiono zarzutów popełnienia przestępstwa. Przedmiotem badania prokuratury rejonowej będą kwestie organizacji tego zlotu, w szczególności kwestia dotycząca ilości osób, która brała udział w tej imprezie, jak również przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Komenda miejska policji przesłała śledczym dokumentację z zabezpieczanego przez mundurowych wydarzenia. Teraz celem prokuratury jest ustalenie czy zlot mógł powodować zagrożenie epidemiologiczne

– informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej Tomasz Ozimek. Stowarzyszenie Międzynarodowy Rajd Katyński przygotowało wiosenny zjazd w Częstochowie po rocznej przerwie. Przed rokiem z powodu pandemii nie zdecydowano się na tradycyjną pielgrzymkę motocyklistów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj