Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ruszyła w tym roku Powiatowa Liga Badmintona

Facebook Twitter

Dyscyplina zyskuje stale na popularności wśród dzieci i młodzieży. Dlatego teraz w zorganizowany sposób mogą rywalizować młodzi zawodnicy z kilku okolicznych miejscowości.

Mówi trener Maciej Ociepa:

Udało się stworzyć razem przy współpracy klubu z Lublińca, z Blachownii, z Koszęcina i z Koziegłów taką Powiatową Ligę Badmintona. Bierze w niej udział 45 młodych adeptów, z czego jesteśmy bardzo dumni, że już na samym początku jest taka duża frekwencja, a to daje nam możliwość rozwoju tych młodych zawodników tutaj w regionie, dzięki temu, że mogą grać między sobą z różnymi klubami, a koszty wyjazdów nie są takie duże.

Jak mówi nasz rozmówca, rodzice powinni zachęcać dzieci, by potem same garnęły się do sportu. Jak dodaje jedna z zawodniczek Nina Adamczyk, wystarczyła zachęta ze strony koleżanki, by okazało się że badminton jest właśnie dla niej:

Lubię sport. Chodziłam do szkoły sportowej i byłam już na turnieju. Było tam parę innych drużyn, graliśmy z innymi i też z osobami, które chodzą tutaj. Wygrałam 3 mecze i przegrałam 2. Stresowałam się, bo to był mój pierwszy raz.  Zachęcam i pozdrawiam swoje rywalki i do zobaczenia na parkiecie.

Powiatowa Liga Badmintona pozwala wychwycić sportowe talenty. Przekonamy się o tym podczas finału sezonu w Częstochowie już w maju:

Formuła jest tak stworzona, że jeżeli jest jakiś dobry zawodnik młodszego rocznika, może rywalizować później ze starszymi zawodnikami, co daje możliwość jemu dobrego rozwoju i szybszego rozwoju. Każda kolejka jest rozgrywana w innym mieście w tych klubach, które zorganizowały ligę i zaangażowały się w organizację tej ligii. Na sali mogą przebywać wyłącznie dzieci oraz trenerzy, opiekunowie. Badminton jest na tyle bezpiecznym sportem, że nie ma kontaktu bezpośredniego pomiędzy zawodnikami, więc ten sport jest jednym z bardziej bezpiecznych 

– zachęcał do trenowania Maciej Ociepa. W dzisiejszych czasach, gdy trenowanie wielu dyscyplin jest utrudnione, w  przypadku badmintona można zachować dystans między zawodnikami i rywalizować nawet w okresie pandemii.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj