Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ruszyła rządowa Tarcza 9.0. W środę (05.05) doradcy ZUS w Częstochowie będą udzielać informacji telefonicznie

Facebook Twitter

Ruszyła rządowa Tarcza 9.0, która ma wesprzeć przedsiębiorców poszkodowanych wskutek pandemii, których również nie objęła wcześniejsza pomoc państwa.

Od 4 maja właściciele firm mogą ubiegać się o dalsze zwolnienia z płatności składek.

Zwolnienie z opłacania składek za marzec i kwiecień tego roku oraz możliwość nawet 5-krotnego otrzymania świadczenia postojowego to zakłada najnowsza odsłona tarczy antykryzysowej. Wnioski w tej sprawie będą mogli składać do 30 czerwca elektronicznie przez platformę usług elektronicznych ZUS. O wsparcie będą mogli wystąpić przedsiębiorcy, którzy odczuli negatywne skutki występowania w Polsce Covid-19. To 46 branż, które już wcześniej otrzymały pomoc oraz 17 kolejnych rodzajów działalności.

Najpóźniej do 30 czerwca w ramach najnowszej Tarczy 9.0 przedsiębiorcy mogą wnioskować o zwolnienie z opłacania składek za marzec i kwiecień

– informuje rzecznik Beata Kopczyńska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Skorzystają salony kosmetyczne, detaliści czy osoby prowadzące sklepy w galeriach handlowych.

Według rozporządzenia umorzenie składek i ponowne postojowe ZUS przysługuje firmom, które zanotowały spadek przychodu o co najmniej 40%. Nowa odsłona tarczy wprowadza także zmiany w świadczeniu postojowym. Przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli otrzymać świadczenie postojowe od 1 do maksymalnie 5 razy. Do 27 kwietni oddziały ZUS w województwie śląskim udzieliły zwolnienia ze składek dla przedsiębiorców na kwotę przekraczającą 1 mld 600 mln złotych.

5 maja ZUS w Częstochowie organizuje również specjalny dyżur telefoniczny, by służyć radą, odpowiadać na pytania i wątpliwości. Dyżur potrwa w godz. 11.30-13.30 pod numerem 727 690 746. Do kontaktu zachęcała Beata Kopczyńska, rzecznik instytucji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj