Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ruszyła rekrutacja do pierwszych klas publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2023/2024

Facebook Twitter

Nabór odbywa się tak jak w poprzednich latach z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Od 1 marca można się logować i rejestrować.

fot. Pixabay

Rodzicie i opiekunowie przyszłych pierwszoklasistów na dopełnienie formalności mają czas do 15 marca- do godziny 15.00. Na stronie częstochowskiego magistratu znajduje się specjalna zakładka ze wszystkimi niezbędnymi linkami i informacjami. Oczywiście w przypadku, kiedy ktoś nie ma możliwości elektronicznego wypełnienia wniosku, powinien bezpośrednio zgłosić się do szkoły podstawowej. Dyrekcja placówki udzieli wtedy szczegółowych informacji.

Przypomnijmy, że uczniów zgłaszamy do szkoły w obwodzie, w którym mieszkamy. Jest też możliwość rekrutowania do szkoły spoza obwodu, ale tylko i wyłącznie wtedy kiedy szkoła dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Warto pamiętać, że przy rekrutacji kolejność składania wniosków nie ma żadnego znaczenia, a system pozwala kandydować równocześnie do 3 oddziałów klas I szkół podstawowych w wybranej przez nas kolejności. Nieco inaczej odbywa się rekrutacja dzieci z niepełnosprawnościami. Kryteria i terminy znajdziecie poniżej:

Szczegół TUTAJ.

  • Nabór do klas I szkół podstawowych odbywa się TUTAJ

Rekrutacja dzieci niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego do oddziałów integracyjnych w szkołach podstawowych będzie przeprowadzona odrębnie tj.: rodzice dzieci niepełnosprawnych zgłaszają się bezpośrednio do właściwej placówki integracyjnej lub z oddziałami integracyjnymi, w której będzie prowadzony nabór i tam składają wnioski.

1. Kryteria rekrutacji TUTAJ

2. Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego TUTAJ

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023