Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ruszyła przebudowa alei Wojska Polskiego. To jest komunikacyjny dramat – mówią kierowcy

Facebook Twitter

Z jednodniowym opóźnieniem rozpoczyna się przebudowa częstochowskiego odcinka starej "gierkówki". Zapowiadana od dawna jako największa i najdroższa inwestycja drogowa w mieście ma zakończyć się w drugiej połowie 2023 roku. Do utrudnień, a jest ich masa będziemy musieli się przyzwyczaić.

Największym problemem jest jednak to, że jednocześnie nadal prowadzone są inne prace w Częstochowie jak choćby przebudowa linii tramwajowej, Alei Niepodległości czy ul. Mirowskiej.

Trochę ciężko jest przejechać przez miasto, szczególnie że z każdej strony właściwie jest coś robione. Gdzie się nie wjedzie to trzeba zawracać. 

To jest dramat komunikacyjny, nigdzie nie można dojechać. Jest problem z poruszaniem się – a jak zamkną estakadę to już w ogóle. Nie polecam.

Oceniam to na plus, że zaczyna się w końcu coś w Częstochowie dziać. Robią się jakieś łady i porządki.

– to jest komunikacyjny dramat, ale doceniamy, że coś zaczyna się dziać usłyszała nasza reporterka od częstochowskich kierowców. Musimy uzbroić się w cierpliwość:

Na plus. Linia tramwajowa już się remontuje dwa czy trzy lata. Trochę za długo. Jest problem z dojazdami dzieci do szkoły czy na zajęcia dodatkowe. Ten czas remontu linii tramwajowej nas dołuje strasznie.

Jest to ciężkie w przypadku dojazdu do szkoły. W wakacje nie jest to aż taki duży problem. Drogą, którą można było pokonać w 20 minut często jest dłuższa.

Kiedyś remont się skończy. Miejmy taką nadzieję.

– wszyscy mamy taką nadzieję. Z mieszkankami Częstochowy rozmawiała Katarzyna Fica.

 

 

A jakie jest Wasze zdanie? Dzwońcie 34 389 89 89

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj