Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ruszyła na dobre pomoc dla ukraińskich studentów. UJD i PCz wspólnie na ich rzecz

Facebook Twitter

Ruszyła na szeroką skalę pomoc dla ukraińskich studentów w naszym mieście. W tej sprawie współpracują Politechnika i Uniwersytet im. Jana Długosza. Tylko na Politechnice Częstochowskiej studiuje prawie 250 studentów zza wschodniej granicy. Na co mogą liczyć?

fot. Pixabay

Część z nich znalazła się w niezwykle trudnej sytuacji finansowej, więc na taką pomoc mogą liczyć w pierwszej mierze. Nie otrzymują pieniędzy z domu, rodzice często znajdują się na terenach okupowanych, lub w strefie walk. Co więcej, jest u nas grupa studentów małoletnich, których uczelnia stara się objąć szczególną pomocą. Dodatkowo do studentów przyjeżdżają matki z rodzeństwem. Są w Częstochowie studenci, którzy objęli opieką swoje małe rodzeństwo, w niektórych przypadkach rodzice zostali w Ukrainie. Nasze uczelnie wyższe nie tylko prowadzą zbiórkę rzeczową. Wspólnie działają z Fundacją Akademicką „Na progu” działającą przy Duszpasterstwie Akademickim. Od kilku dni na dobre ruszyła akcja charytatywna wsparcia dla potrzebujących studentów, doktorantów, stażystów, pracowników. Pozyskane pieniądze przeznaczone zostaną między innymi na: zakup środków spożywczych, leków oraz niezbędnych artykułów pierwszej potrzeby. Jest też zrzutka i specjalne konto.

Wpłat można dokonywać bezpośrednio na dedykowane konto Fundacji: Fundacja Akademicka „Na Progu”, ul. Kilińskiego 132, 42-218 Częstochowa, numer konta PL 63 8980 0009 2042 0098 7024 0003 (BANK: ESBANK Bank Spółdzielczy; SWIFT: GBWCPLPP; Waluta: PLN), tytuł: Darowizna.

lub za pomocą zrzutki – POMOC CZĘSTOCHOWSKIM STUDENTOM Z UKRAINY

Prosimy, wesprzyjcie naszych studentów oraz ich rodziny. To Wasi koledzy z grup zajęciowych, Wasi studenci i słuchacze. To młodzi ludzie, którzy kiedyś wybrali naszą uczelnie jako miejsce wymarzonych studiów i przepustkę do lepszego życia.

Liczymy na Wasze wsparcie! Wobec tego, co dzieje się na Ukrainie nie chcemy, nie możemy i nie pozostaniemy obojętni.

Fundacja Akademicka „Na Progu” z siedzibą w Częstochowie, 42-218, ul. Kilińskiego 132, wpisana do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Wydział VII Gospodarczy w Częstochowie pod numerem KRS 0000308935, NIP 5732749332, REGON 240970528.
Politechnika Częstochowska (Częstochowa, POLAND)
Uniwersytet Humanistyczno – Przyrodniczy imienia Jana Długosza (Częstochowa, POLAND)
Akcja odbywa się za zgodą i poparciem JM Rektor Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego imienia Jana Długosza w Częstochowie prof. dr hab. Anny Wypych-Gawrońskiej i JM Rektora Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Norberta Sczygiola.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj