Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ruszył sezon motocyklowy. Policja apeluje o rozwagę do kierowców samochodów oraz motocyklistów

Facebook Twitter

Patrz w lusterka! Ruszył sezon motocyklowy. Jak zawsze o tej porze apel o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze kieruje do motocyklistów policja. Sezon dopiero ruszył, niestety w naszym regionie doszło już do niebezpiecznych zdarzeń.

fot. SplitShire/pixabay.com

W Zaborzu w święta wielkanocne zginęła 31-letnia motocyklistka. Przyczyny wypadku wyjaśnia policja i prokuratura. Mundurowi cały czas apelują o ostrożność i rozwagę:

Od momentu złagodzenia obostrzeń dotyczących przemieszczania się, regularnie przybywa na drogach motocyklistów. Oczywiście apelujemy o rozwagę i ostrożność za kierownicą, a przede wszystkim o zachowanie zdrowego rozsądku by każdy uczestnik ruchu drogowego bezpiecznie dotarł do celu. Należy pamiętać, że motocyklista jest niechronionym uczestnikiem ruchu i przy dużych prędkość w zderzeniu z innym pojazdem często sytuacja kończy się tragicznie.

– mówi Sabina Chyra – Giereś – oficer prasowy KMP w Częstochowie. Jednym z najczęściej popełnianych przez motocyklistów błędów jest zapominanie o kierunkowskazach:

Co jest dużym lekceważeniem wobec innych i stanowi ogromne zagrożenie. To samo dotyczy się korzystania z lusterek wstecznych. Są po to aby mieć świadomość, co dzieje się za nami, tym bardziej, że niewielkich rozmiarów jednoślady są mniej widoczne na drodze. Właśnie dlatego trzeba być maksymalnie skoncentrowanym za kierownicą i przewidywać zachowanie innych uczestników ruchu. Tak jaj pieszy przed wejściem na pasy, musi się rozejrzeć, tak samo kierujący przed wykonaniem jakiegokolwiek manewru musi się upewnić, że swoim zachowanie nie powoduje niebezpieczeństwa dla innych. Patrzcie w lusterka (…).

Częstochowska policja apeluje także do motocyklistów, aby nie przeceniali swoich umiejętności:

Aby nie wyprzedzali na „trzeciego”, zawsze jeździli w kasku i odpowiedniej odzieży, brawura na motocyklu może skończyć się tragicznie. Nie warto ryzykować przekraczając dozwolone prędkości. Warto zadbać o to, aby być dobrze widocznym. Przed rozpoczęciem sezonu należy sprawdzić sprawdzić stan techniczny z naciskiem na oświetlenie swojego pojazdu.

Nie warto ryzykować, traktując drogę publiczną jak tor wyścigowy – przestrzega Sabina Chyra Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2021